بیش از یک دهه است که پزشکان درحال استفاده از ایمپلنت های تهییج کننده ی عدد برای علاج رنجش شدید تو افرادی هستند که داروهای ضدافسردگی خواه الکتروشوک درمانی برای آن ها مولود ای ندارد. این تداوی همانند کامل جراحی های سیلان بحث برانگیز است چراکه سابقه ی واضحی در خصوص درمان بیماران ندارد. دو آزمایش بزرگ کاشت ایمپلنت تحریک کننده برای درمان افسردگی بوسیله موجب نتایج دلسردکننده متوقف شد و این رویکرد مورد اثبات قانونگذاران دولت آمریکا تراشیدن.

اکنون، گروهی از پژوهشگران بصیرت روانپزشکی نتایج مطالعه ی بلندمدتی را درمورد بیمارانی که تا هشت سال الکترودهای تهییج کننده ی عدد را با خود همراه داشتند، منتشر کرده اند. این افراد به نعوظ کلی بهتر شده بودند و بهبودی اولیه ی آن ها حفظ کردن شده بود. در این مطالعه که نتایج آن تو نامه ی American Journal of Psychiatry منتشر شد، ۲۸ فرد تک وارسی صبر گرفته بودند. هرچند این مطالعه کوچک بوده اما کارشناسان می گویند که این یافته ها موجب افزایش توجه بوسیله مساله ی استعمال از این گونه برای علاج افسردگی شدید می شود. حکیم دارین دارتی از بیمارستان عمومی ماساچوست می گوید:ممتاز ترین موضوع داخل اینجا، پایداری نتیجه است. شما در گونه های دیگر مورد مصرف برای تداوی افسردگی شدید این طور چیزی را نمی بینید. این واقعیت که آن ها موجب بهبودی بلندمدت بیماران شدند، نشان می دهد که این کار بزرگی است.

علاج ایمپلنت با عنوان تهییج عمقی مغز یا DBS نیز شناخته می شود و پزشکان چندین دهه است که از این روش برای دستیار به کنترل تزل درون بیماران مبتلا بوسیله پارکینسون استفاده می کنند. درون درمان افسردگی، جراحان الکترودی را در منطقه ای از مغز که درست زیر تاج قاعده قرار دارد و در افراد مشغول به افسردگی جدی فعال است، فراغت دادند. برقراری جریان الکتریکی درون منطقه ی مذکور که با عنوان منطقه ی ۲۵ برودمن» شناخته می شود، به نعوظ موثر فعالیت این ناحیه را متوقف می کند و منجر بوسیله گشایش علائم رنجش داخل بسیاری از بیماران می شود. الکترود به باتری که در قفسه ی سینه تعبیه می شود، متصل است. این فرایند دربرگیرنده یک عمل جراحی می شود و ایمپلنت به طور مداوم جریان مورد احتیاج را مطمئن می درنگ.سال ها است الکترودهای کاشته شده درون عدد در کنترل رعشه های بیماران مبتلا به پارکینسون معاون می یواش. مطالعه ی جدیدی نتایج امیدوارکننده ای را در خصوص مصرف از این رویه بخاطر درمان رنجش شدید نتیجه کرده است

داخل اوایل و اواسط دهه ی ۲۰۰۰، حکیم هلن مایبرگ، فنی عدد و اعصاب دانشگاه تورنتو شکوه منطقه ی ۲۵ را کشف کرد و در نخستین آزمایشات درمان به گونه DBS بخاطر تک هدف قرار اعطا کردن این منطقه مشارکت داشت. دکتر مایبرگ در تجزیه و تفریق جدیدی همراه با دکتر آندره کرول هدایت کنسرسیومی متشکل از پژوهشگران چندین دایره را برعهده داشتند که سلامت روان و تاریخچه ی ۲۸ مصیبت را ذیل نظر داشتند که برای درمان رنجش از طرز درمانی DBS استعمال کرده بودند. حدود یک سوم از آن ها طی چند ماه پس از جراحی بهبودی کامل را تجربه کردند و نیمی از آن ها کاهش قابل توجه علائم خود را گزارش کردند. براساس نتایج گزارش، این بیماران سال ها پس از علاج همچنان تو وضعیت خوبی به سر می برند. دکتر مایبرگ می گوید:مقاله های مرتبط:هرآنچه باید درمورد افسردگی، بیماری قرن بدانیدارتباط تنگاتنگ تشویش و افسردگیدرمان افسردگی بوسیله روش پیوند میوم رودهنتیجه ی نهایی این است که اگر شما بهتر شوید، این شرایط پایدار می ماند. جای پا مثبت خراج از آن با اغماض زمان از بین نمی رود. شما دستگاهی شبیه یک نبض ساز را می پوشید و خوب می مانید.

از میان ۲۸ فرید شرکت کننده در این آزمایش، ۱۴ نفر حداقل هشت سال به جلسات پیگیری می آمدند و ۱۱ نفر نیز حداقل چهار سال را کامل کردند. ایمپلنت سه ناتندرست برداشته شد، اگرچه موافق گزارش، حال این افراد همچنین نفس استفاده از وسیله بهتر شده حیات. بیشتر بیماران وقتی دون عمل جراحی استراحت گرفتند از داروهای ضدافسردگی مصرف می کردند و پس از آن نیز مصرف داروهای خود را دنباله دادند.

پژوهشگران هیچ نفوذ منفی مرتبط با عملکرد دستگاه را مشاهده نکردند. هفت نفر از بیماران دستخوش افسردگی دوقطبی بودند. افسردگی دوقطبی یک پریشانی جدی بوده که همراه با پیرامون های متناوب شیدایی است. این نگرانی وجود داشت که درون این افراد تحریک عمقی مغز انگیزه سخت گیری اپیزودهای شیدایی شود اما بنا بوسیله گزارش پژوهشگران، چنین اتفاقی نیفتاد.

شایع ترین عوارض جانبی از اختلالات روانی پشت صحنه و خویشتن عمل جراحی حاصل می شود. هنگام چندین سال پیگیری، پنج مرحله اقدام به خودکشی تو سه نفر از این بیماران گزارش شده وجود که درمقایسه با افرادی که دچار این نوع افسردگی شدید هستند (و تحت این درمان صبر نمی گیرند) کم از حد متوسط است؛ ولی از آنجایی که اندازه ی میزان کوچک است، این نتیجه نمی تواند یک حاصل گیری تراژدی باشد. علاوه براین، خلال عمل جراحی، ۱۹ عارضه ی جانبی شامل نارسایی دستگاه و عفونت عارض داد. این نرخ تقریبا حد ارزش معمولی عوارض جراحی کاشت ایمپلنت برای تداوی اختلالات حرکتی نظیر پارکینسون است. چندین نفر از شرکت کنندگان ببش از یک بار تحت جراحی قرار گرفتند زیرا باتری ایمپلنت طی زمان ضعیف شده بود و معلول مایه روی خلق و انس کاهش یافته وجود. طبیب مایبرگ گفت از آن زمان، این تکنولوژی صعود کرده و وسیله های کنونی می توانند به طور بی سیم مجددا شارژ شوند. تکنیک های جراحی نیز در سال های اخیر بهبود یافته است.

با حیات گزارش جدید، کسب اثبات دولت آمریکا درمورد استفاده از رویه تحریک عمقی عدد برای درمان رنجش نیاز به زمان، پول، مقاطعه و همچنین شواهد بیشتری دارد. اواسط دهه ی ۲۰۱۰، دو سازنده ی مایه یعنی Medtronic و St. Jude Medical آزمایش های تاییدشده از سوی FDA را برای کاربرد از تحریک عمقی عدد در تداوی ملالت انجام دادند. هر دو آزمایش طی ۶ ماه نخست بوسیله انگیزه نتایج ناامیدکننده ایستا شدند.

تو یک وارسی ی مروری اخیر که در آن شواهد علمی متنوع شامل گزارشات موردی، استاندارد های کوچک و آزمایش های بزرگ مورد بازبینی قرار گرفته بود، گروهی از پژوهشگران زیر راهنمایی استیو کیسلی از دانشگاه کوئینزلند استرالیا مولود گرفتند که متد تحریک بی مطالعه مغز بخاطر درمان افسردگی مستقر بوسیله درمان امیدبخش است اما برای کسب داده های بیشتر باید تداوی آزمایشی انجام شود. دکتر دارتی می گوید:مهم ترین کاری که این گزارش می تواند ارتکاب دهد این است که سازندگان دستگاه را به آزمایش مکرر این مداخلات اغوا کند. ما فکر می کنیم که بدون انجام آزمایش های خوب، گرفتن ثبوت FDA غیرممکن است.بیشتر بخوانید:گفت وگو؛ روشی میسر برای معاون به توسعه مغز کودککاشت خاطرات تقلبی داخل عدد پرندگان موجب تبدیل لحن آوازشان شدمصرف غذاهای فرافرآوری شده مکانیسم سیری را مختل می کندچرا استرس خطرناک است و راه حل مقابله با آن چیست؟مکمل غذایی رایجی که کلید مبارزه با مصیبت آایمر است

لینکسیس فناوری تشخیص حرکت را بدون باطراوت اسباب جانبی بوسیله روترهایش افزودن کرد

سامسونگ و آزمایش اندروید 10 روی گلکسی نوت 9

تهییج مغز درون علاج افسردگی اکید موثر است

ی ,های ,افسردگی ,درمان ,بیماران ,بوسیله ,آن ها ,از آن ,می شود ,است که ,از این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کورین سازه خریدوفروش ملک در اصفهان وَهر مگستان خوروبیابانک خودنویس فروش فایل ارزان خانه زیبای من مرد و زن BTS & EXO مطالعات شخصی ام را اشتراک گذاری میکنم